• Na końcu języka

    W poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie klas I gościli we wspaniałych wnętrzach Pałacu Potockich, by trochę sobie…. powróżyć! Mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach „Średniowieczne uniwersum. Jak powstawał dawny tekst?” organizowanych przez KBF w ramach cyklu NA KOŃCU JĘZYKA. Najpierw wysłuchaliśmy krótkiego wykładu na temat wydanej w Krakowie w 1532 roku książki-gry „Fortuna albo szczęście”, którą stworzył Stanisław z Bochnie „ku krotofili” czytelników spragnionych wiedzy o swych przyszłych losach. W części warsztatowej zadawaliśmy Fortunie pytania i przepowiadaliśmy sobie przyszłość oraz zmierzyliśmy się z niełatwym zadaniem odczytania tekstu zapisanego średniowieczną czcionką gotycką. Zajęcia prowadzili dla nas: Agata Kwaśnicka-Janowicz i Jan Żaborowski z Wydziału Polonistyki UJ. Dziękujemy za porządną dawkę wiedzy podaną w bardzo przyjemny sposób oraz za prezent – książkowe wydanie „Fortuny albo szczęścia” możecie znaleźć w sali D3.