• Krakowska Farma Miejska

    Czy wiedzieliście, że człowiek wyjałowił już niemal 70% gleb uprawnych na Ziemi i nie jest w stanie poradzić sobie bez sztucznych nawozów? Klasa III dowiedziała się tego, ponieważ pomagała dzisiaj na Krakowska Farma Miejska. Plewiliśmy grządki, wyrywaliśmy marchewki i buraki, zbieraliśmy fasolkę szparagową, segregowaliśmy pomidorki i czosnek… Przygotowaliśmy również kilka grządek do przezimowania. Niestety, z pieczarkarni nie dotarł naturalny nawóz, więc nie mogliśmy go rozrzucić, a byliśmy do tego dobrze przygotowani, bo przywieźliśmy ze sobą widły i łopaty. Pan Janek, jeden z pomysłodawców farmy, opowiedział nam o historii tego miejsca i o tym, jak funkcjonuje ono na co dzień. Rozmawialiśmy też o ekologicznych sposobach upraw a nawet trochę o ekonomii. Na koniec każdy z nas dostał papierową torbę i mogliśmy zabrać ze sobą nieco pysznych i zdrowych warzyw. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie i poświęconym nam czas!