• Spotkanie z Przemysłem 4.0

    Tydzień temu klasa II odwiedziła firmę ASTOR. Dzięki Panu Przemkowi Trzopowi, przedstawicielowi firmy mogliśmy się dowiedzieć o technologiach z zakresu Przemysłu 4.0: komunikacja 5G, mobilne roboty autonomiczne, Internet Rzeczy, Sztuczna Inteligencja, samouczenie maszynowe czy zaawansowana analiza danych. Usłyszeliśmy o systemach bezpieczeństwa w programowaniu robotów i też na własne oczy mogliśmy zobaczyć ich pracę: jeden z nich ułożył dla nas flagę polski, drugi spakował i przywiózł nam pudełko z kostkami do gry. W międzyczasie mogliśmy zwiedzić siedzibę firmy przy ulicy Smoleńsk i m.in. przejechać się inteligentną windą, która na tyle dobrze zna pracowników, że czeka na nich na odpowiednim piętrze kiedy chcą z niej skorzystać. Dziękujemy za przyjęcie i poświęcony czas!