• Spotkanie z p. Jarkiem Gorajem

  Czwartek 22. września. Grupa b z klasy I zaczyna „wyciskanie” Krakowa od wizyty w firmie Optimum (Optimum Inwestycje).

  Prezes Jarek Goraj na początek sprawdził, jak się w nas dogadują marzyciel z realistą. Marzyciel odpowiedział na pytanie ile chcielibyśmy zarabiać za kilkanaście lat, a realista: ile zarabiać będziemy. Pytanie trzecie, ile naszym zdaniem wart jest milion złotych (milion, którego w gotówce nie ma, jak się okazuje, w żadnym krakowskim banku), otwarło temat najistotniejszy czwartkowego spotkania. Otóż nasz Gospodarz „sprzedał” nam trzy najistotniejsze zasady dotyczące pieniędzy:

  – Każda relacja warta jest więcej niż milion złotych. A nawet warta jest więcej niż jakiekolwiek pieniądze.

  – Każdy milion jest wart 500 tysięcy.

  – Każdy milion jest wart 10 milionów.

  Oczywiście zasady te zostały dla nas rozwinięte, ale to już pozostanie naszą tajemnicą, i tajemnicą tych, którzy firmę przy Balickiej jeszcze odwiedzą.
  Na zakończenie pan Jarek Goraj namawiał nas do dwóch szczególnie ważnych – jego zdaniem – rzeczy. Po pierwsze powinniśmy się uczyć logicznego myślenia, a po drugie, abyśmy za kilka lat, gdy będziemy kończyć studia, umieli przekonać każdego do siebie i swoich racji, powinniśmy już od dzisiaj zacząć pół godziny dziennie czytać na głos. Dlaczego? To też pozostanie naszą tajemnicą!