• Dobrze się myśli literaturą

  Ten tytuł brzmi banalnie, jakby myślenie literaturą było codzienną czynnością, odtwarzaną bez refleksji, do czego autor chce nas przekonać. Jest w tym jednak sztuka i erudycja, by kodem literatury posługiwać się trafnie. ,,Dobrze się myśli literaturą” wizualizuje, do czego koniec końców prowadzą spotkania DKL-u, aby czerpać przyjemność z książek, które się zna i widzieć je w tych, które się poznaje. Książka Koziołka może zniechęcać i sprawiać wrażenie trudnej, zwłaszcza gdy jest się na początku swej drogi świadomego myślenia literaturą, ale jak mówił klasyk ,,śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej…” Zatem zapraszam wszystkich, a zwłaszcza tych zniechęconych lekturą, by dać jej jeszcze szansę:)

  Do zobaczenia!

  p. Iza

  (DKL, jutro, 13:00, sala M3)

  Plan na kolejne tygodnie:

  11 X – David Fisher ,,Magik wojenny”

  18 X – Marcin Ziernicki ,,Pomimo wszystko”

  25 X – Andrzej Pilipiuk ,,Kroniki Jakuba Wędrowycza”