• AGH Solar Boat

    W czwartek, 26 maja, klasy II i IIIb wybrały się do siedziby AGH Solar Boat Team. Po chwili błądzenia dotarliśmy na miejsce – była to dość duża pracownia, w której znajdowały się dwie łódki – Baśka i Celka. Podczas gdy my oglądaliśmy łódki, studenci, którzy należą do Solar Boat, opowiedzieli nam o swojej działalności. Solar Boat buduje łodzie napędzane energią słoneczną, a później jeździ z nimi na zawody. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo – jak działają takie łódki, jakie prędkości mogą rozwinąć, jak się nimi steruje, ile ważą oraz kto może do nich wsiąść. Ale wiedza o łódkach, to nie jedyna rzecz, którą wyciągnęliśmy z tego wyjścia – poznaliśmy też ogromną wartość klubów akademickich oraz naprawdę dobrze spędziliśmy czas. Myślę, że po tym wyjściu przynajmniej część osób rozważy wstąpienie do klubów akademickich na studiach.