• 50. DKL – Biblioteka o północy

    Z dumą ogłaszam, że dzisiejsze spotkanie będzie 50. w naszej historii, co jednocześnie oznacza, że na liczniku mamy już 50 książek – w półtorej roku:) Nasza kolejna propozycja swoją treścią przynajmniej w jednym nas może utwierdzić, że do naszej osobistej księgi żalów raczej nie dopisalibyśmy zdania ,,żałujemy, że nie czytaliśmy wystarczająco”, bo ,,Biblioteka o Północy” stara się pokazać, jak wiele jest spraw, których możemy żałować. Jedno jest pewne, że zmarnowanego czasu nigdy nie będziemy w stanie odzyskać i myślę, że Matt Haig mógłby trafić do każdego z taką tematyką książki, ale z drugiej strony nie możliwym jest wypełnić tego czasu w 100% w taki sposób, by czegoś nie poświęcić w imię drugiego. I na tym cała ta sztuka polega, co wybrać, by nie stanąć przed dylematem głównej bohaterki, dylematem życia i śmierci. Czasem czytanie napawało smutkiem i przygnębieniem, mimo wszystko warto samemu zadać sobie kilka pytań, do których ,,Biblioteka o Północy” skłania:)

    Zapraszam,

    p. Iza

    (DKL, dzisiaj, 14:00, sala M3)