• Wizyta w firmie Astor

    Nasza ostatnia wizyta czwartkowa klasy IIIc odbyła się w firmie ASTOR, założonej przez tatę naszego kolegi z klasy równoległej. Firma ta zajmuje się robotyką, a dokładniej, automatyzacją przemysłu. Gdy dotarliśmy na miejsce, od razu uderzył nas podmuch nowoczesności, wnętrza były schludne i minimalistyczne, ale jednocześnie gustownie urządzone. Udaliśmy się do specjalnie przygotowanego pokoju prezentacji, gdzie znajdowały się najróżniejsze instalacje i roboty stworzone przez firmę i jej kolaborantów.

    Goszczący nas Paweł Sadzik wprowadził nas w główne założenia firmy i opowiedział nam o nadchodzącej ,,czwartej rewolucji przemysłowej”, która zakłada całkowite zautomatyzowanie przemysłu przez roboty. Następnie przeszliśmy do części praktycznej, gdzie zademonstrowano nam pracę robota, który poprzez sterowanie z tabletu wykonuje wskazane komendy. Przyjrzeliśmy się kilku robotom i im zastosowaniu, prezentacja ta wzbudziła w nas widoczną ciekawość, bo co rusz zadawaliśmy prowadzącemu pytania. Wyjście to możemy z pewnością zaliczyć do szczególnych, gdyż wcześniej nie mieliśmy okazji zetknąć się na żywo z tak nowoczesnym sprzętem.