• DKL: Edukacja i potencjał człowieka – Maria Montessori

    Za nami kolejne spotkanie z cyklu DKL “Montessori” i można by się spodziewać, że po którejś z kolei dyskusji niczym nas już Maria Montessori nie zaskoczy… Lecz nic bardziej mylnego! “Edukację i potencjał człowieka ” można czytać na wiele sposobów, a wynika to z nietypowej koncepcji autorki na ukazanie tego, w jakich okolicznościach rozwijał się świat. Opowieść zaczyna się od ewolucji samej planety i dociera aż do ludzi, którzy za sprawą różnych czynnikowi dokonywali rzeczy przełomowych. Właśnie okoliczności, które temu towarzyszyły stanowiły powód naszej refleksji nad tą pozycją. Ponadczasowa i jak zwykle inspirująca Maria Montessori, co jakiś czas otwiera nam oczy na rzeczy z pozoru znane, a jednak przy zetknięciu z rzeczywistością wciąż wymagające ciągłej pracy nad rozwojem własnym i naszych uczniów.