• Film: System w Liceum Montessori

    Tym razem Witold Górecki absolutnie przeszedł samego siebie. Stworzył MetaFilm. I nie chodzi o to, albo może nie tylko o to, że jest to meta, zakończenie obraz będący ukoronowaniem tegorocznego procesu promocji szkoły w ramach Drzwi Otwartych. Chodzi o coś znacznie głębszego.

    Otóż zapewne tajemnicą poliszynela jest, iż reżyser przeszedł całą edukację, od szkoły podstawowej po maturę w systemie Montessori. Dzięki tej drodze mógł w wolności rozwijać to, co interesowało go najbardziej. W jego przypadku – produkcja filmowa. A zatem dzieło, które w całości traktuje o systemie Montessori, jest zarazem w jakiś niemal mistyczny sposób, dzieckiem, czy raczej owocem tego systemu! Fascynujące!

    ?Dzień otwarty – dzisiaj o 17:00: https://fb.me/e/1VH6j1hXm