• Synod

    Synod to przede wszystkim przestrzeń słuchania Ducha Świętego i siebie nawzajem oraz wymiany doświadczeń. Już od pierwszych lat swojego istnienia Kościół gromadził się w takim celu na wspólnych spotkaniach. Od zeszłego roku trwa w Kościele synod, w którym chce wysłuchać każdego człowieka – zarówno tych, którzy się czują Jego członkami, jak i tych, którzy obserwują go z zewnątrz. Robimy to po to, by rozeznać drogę, którą mamy dalej wspólnie kroczyć („synod” oznacza z języka greckiego „podróżowanie razem”).

    Ten synod będzie się dział także w naszej szkole, a zaczniemy go w najbliższą środę wykładem, który poprowadzi ks. Michał Kania, członek komitetu organizacyjnego synodu w naszej diecezji. Wcześniej wiele lat prowadził duszpasterstwo młodzieży i brał udział w organizacji ŚDM w Krakowie.

    Jutrzejszy wykład odbędzie się wyjątkowo w Auli.

    Zaczynamy o 8:00.

    Do zobaczenia! ?