• AGH Solar Boat

    W czwartek, wraz z klasami maturalnymi i panem Kamilem, udaliśmy się do kółka naukowego w AGH, gdzie panowie Marcin i Mateusz, opowiedzieli nam, o tym jak wraz z kilkudziesięcioma kolegami, a może i koleżankami, zbudowali łódź zasilaną energią słoneczną.

    Wiele nieprzespanych nocy, i dużo niezwykle ciężkiej pracy, sprowadziło na świat Celkę, z którą mieliśmy dzisiaj przyjemność się poznać. Jej starsza siostra Baśka, brała już udział w licznych zawodach, między innymi w Holandii i Monako. Sama Celka może, za niedługo, zawitać nawet w dalekich Stanach Zjednoczonych.

    Pan Marcin I Pan Mateusz to ludzie z ogromną pasją, a więc rozmowa z nimi, była czystą przyjemnością. Opowiedzieli nam trochę o działalności kół naukowych, o sposobach zdobywania funduszy (i pizzy) na potrzeby projektów, takie jak Solar Boat, oraz o przygodach, i doświadczeniach związanym z tym projektem.

    (Dominik Słoniowski)