• Biała Szkoła, dzień IV

    Tradycyjnie rozpoczęliśmy mszą świętą i śniadaniem, po którym rozpoczął się „maraton naukowy”. Najpierw w czasie lekcji, a następnie podczas warsztatów uczniowie i nauczyciele wspólnie odkrywali nowe horyzonty. Warto dodać, że był to też dzień w którym mieliśmy gości. Odwiedził nas Pan Łukasz, który nie tylko zadbał by nasi rozszerzający informatykę uczniowie nie mieli za długiej przerwy od materiału ale też dorzucił swoją cegiełkę w czasie warsztatów. Sprawdzić jak nam się w dziczy żyje wpadł też Pan Paweł, który dyrektorskim okiem ocenił jak sobie radzimy ?.

    Po lekcjach, posileni obiadem, podzieliliśmy się na dwie grupy by zgodnie z tradycją wystartować z finałem drugiego dorocznego projektu szkolnego, w temacie wartości. W tym roku tematem przewodnim była praca, a podejście do niej było bardzo szerokie, od pracy zdalnej, która ostatnio była zmorą lub wybawieniem, przez rzemiosło, streaming czy ubera do pracy własnej, z którą do czynienia mamy na co dzień.

    Po części intelektualnej nadszedł czas by się przewietrzyć, kolacja więc odbyła się w formie ogniska, które jak zwykle w śniegu miało niepowtarzalny charakter. Ostatnim punktem programu była druga planowa projekcja filmu i dyskusja. Gdzie grupy oglądające ostatnio „12 gniewnych ludzi” oraz „Kafarnaum” zamieniły się i nadrobiły zaległości.