• Wykłady

  „Zarażać” nie jest słowem dobrze się w dzisiejszych czasach kojarzącym. A jednak nie uciekamy od niego. Wręcz przeciwnie: chcemy zarażać! Pasją, zainteresowaniami, wiedzą…

  Gdybyśmy mogli spojrzeć w prehistorię naszej szkoły, czyli tak naprawdę sięgnąć początków Katolickiego Gimnazjum Montessori, którego Liceum jest naturalną kontynuacją, zobaczylibyśmy, że prawie każdy środowy poranek jest szczególnie radosny. Już od dziesięciu lat to wyjątkowy czas. Czas WYKŁADÓW.

  Zaczynają się o godzinie 8:00, kończą przed 9:00. Odbywały się już w różnych miejscach: w kawiarence (tam właśnie przywitamy 2 lutego i 9 marca naszych Drogich Gości podczas Dni Otwartych), w auli, czasem w klasach, a obecnie w sali kapitulnej Zmartwychwstańców.

  Najistotniejsi na wykładach są oczywiście wykładowcy. Zapraszamy ludzi żyjących pasją i z pasją. Są to naukowcy, artyści, animatorzy kultury, youtuberzy, podróżnicy, badacze… ludzie, którzy chcą opowiedzieć, czym żyją szczególnie, co sprawia, że tracą poczucie czasu. Liczymy na to, że nie tylko przekażą wiedzę, często bardzo unikalną na temat, w którym są absolutnymi specjalistami, ale również że może kilka osób, może jedna zdecyduje się tę wiedzę zgłębić, posmakować pasji, o której z pasją mówi gość środowego wykładu.

  To cotygodniowe wydarzenie z jednej strony dla naszych uczniów jest obowiązkowe, z drugiej ma charakter otwarty. Zapraszamy zawsze wszystkich nauczycieli, rodziców, przyjaciół, osoby zainteresowane tematem.

  Wykłady są tak niezwykłym wydarzeniem, że niemal kultowymi stały się w naszej Szkole słowa, którymi gospodarz otwiera kolejne spotkania: „Witam Was w ten radosny, środowy poranek.”

  Każdemu życzę, by co tydzień mógł słyszeć te słowa, a przede wszystkim to, co po nich następuje.

  ?Dni otwarte: 2 lutego, 9 marca: https://fb.me/e/1VH6j1hXm

  tekst: Kamil Cyganik // grafika: Marta Pochaba