• Erasmus+ raz jeszcze

    W czasie ostatniej wizyty zagranicznych gości z Walii i Turcji w ramach projektu Erasmus+ mieliśmy również okazję, aby skorzystać z miejscowych i okolicznych atrakcji. Ostatni dzień wizyty był przeznaczony na prywatne ekspedycje i w związku z tym zaprzyjaźniona grupa nauczycieli z Turcji postanowiła bardziej wgłębić się w historię Krakowa. Pierwszym punktem był Rynek Podziemny, czyli muzeum znajdujące się w pod główna płytą Rynku Głównego. Kolejnym celem były Komnaty Królewskie na Wawelu. Po drodze przeszliśmy się ulicą Gołębią, by zobaczyć gmach Uniwersytetu Jagiellońskiego, jaki i Collegium Maius, czyli najstarszą zachowaną część uczelni. Na Wawelu poza komnatami mogliśmy również obejrzeć wystawę czasową dotycząca malarstwa niderlandzkiego z XVI wieku. Po reakcjach moich towarzyszy mogę stwierdzić, że wizyta na Wawelu była dla nich okazją na doświadczenie zupełnie innego rodzaju sztuki. Wycieczka zakończyła się polskim obiadem w restauracji “Zalipianki”.