• Krakowska Farma Miejska

    Nic tak nie integruje, jak wspólna praca. Dobrze o tym wiemy, dlatego klasa pierwsza wybrała się, żeby trochę popracować na terenach Krakowska Farma Miejska. Najpierw Janek Szpil – pomysłodawca całej inicjatywy – oprowadził nas po farmie, opowiedział trochę o jej funkcjonowaniu i o ekologicznych sposobach uprawy roślin, a potem podzieliliśmy się zadaniami, chwyciliśmy za łopaty, widły i taczki i przystąpiliśmy do pracy. W międzyczasie spróbowaliśmy m.in. owoców miechunki i jadalnych kwiatów nasturcji, urządziliśmy sobie prysznic i sprawdziliśmy jak działa miotacz ognia. Na koniec rozrzuciliśmy kilkadziesiąttaczek z kilkunastu ton nawozu, który tego dnia został dostarczony na farmę. Po pracy każdy z nas mógł zabrać ze sobą różne uprawiane tam rośliny, na przykład jarmuż i buraka liściowego.