• Spotkanie z prof. Włodzimierzem Wróblem

    To było fantastyczne spotkanie. Pan prof. dr hab. Włodzimierz Wróbel, wykładający na Uniwersytecie Jagiellońskim Prawo Karne, a jednocześnie jeden z sędziów Sądu Najwyższego, najpierw zabrał klasę III d do najbardziej reprezentatywnej sali w Colegium Novum, czyli do Auli, by pod dumnym spojrzeniem Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełły, królowej Jadwigi, oraz znamienitych naukowców związanych z Uniwersytetem Jagiellońskim wprowadzić przyszłych studentów, być może również najstarszej  w Polsce szkoły wyższej, w atmosferę Alma Mater.

    Następnie przeszliśmy do budynków Wydziału Prawa, gdzie pan profesor uświadomił nas, że prawo jest trochę jak powietrze. Otacza nas zewsząd i trudno sobie wyobrazić dziedzinę życia człowieka, która nie miałaby z prawem nic wspólnego.

    Panu profesorowi udało się również trochę oswoić uczniów naszego Liceum z niełatwym językiem prawnym. Nie zabrakło emocjonujących dyskusji nad takimi niuansami jak na przykład pytanie, czy  portal społecznościowy można uznać za miejsce publiczne. Dowiedzieliśmy się również, do kogo skierowane są tak naprawdę kodeksy prawne.

    Było bardzo ciekawie, a entuzjazm pana Włodzimierza, jego serdeczność, i kapitalna znajomość rzeczy, w sposób naturalny mogły wywołać pytanie: A może jednak prawo po maturze?