• DKL: Wilk stepowy

  Drogie Liceum, zapraszam wszystkich uczniów i nauczycieli na kolejną serię cotygodniowych spotkań wokół literatury. Zaczynamy w najbliższy wtorek, 28 września o godz. 14.

  Na początek proponujemy książkę, która dla mnie osobiście znaczy wiele… – Wilk stepowy Hermanna Hesse. Nie jest to obszerna powieść, więc tym bardziej zachęcam do lektury, pomimo tygodnia na przeczytanie:) Zasady naszych spotkań, a w zasadzie ich brak, nie uległy zmianie: każdy jest zaproszony bez względu na znajomość treści, nikt też nie jest zobligowany do czynnego udziału w dyskusji, można po prostu być – to i tak dużo:) Jeśli chcesz zaproponować własną książkę, przeczytaj jako pierwszy tytuł z listy propozycji na teraz i napisz krótką notatkę o wrażeniach czy refleksjach. W razie pytań służę wraz z p. Kamilem pomocą.

  IH

  Lista książek:

  28.09 Wilk stepowy Hermann Hesse

  5.10 Grona gniewu John Steinbeck

  12.10 Problem trzech ciał Liux Cixin

  19.10 Rozmowa w ,,Katedrze” Mario Vargas Llosa