• Fakty mówią same za siebie (?)

    Jutro zaczynamy po świątecznej przerwie wykładem p. Izabeli Heller, pt.: “Fakty mówią same za siebie (?) – krótka refleksja o naturze historii”

    Tematem wykładu postanowiłam uczynić historię jako taką, czyli trochę o faktach bez faktów. Jest to dla mnie ważne zagadnienie i obecnie stanowi moją największą fascynację w obszarze tej nauki. Przede wszystkim chciałabym podzielić się refleksją o tym, co w rzeczywistości nazywamy historią i faktami, jaki proces za tym stoi i jakie elementy współistnieją wraz z wymienionymi. Ile w tym wszystkim prawdy i jakiej? Na koniec opowiem na przykładzie historii najnowszej, jakie konsekwencje i trudności niesie ze sobą pisanie o wydarzeniach, którą przeżywamy i obserwujemy.

    Zaczynamy o 8:00.

    Obecność obowiązkowa dla wszystkich uczniów Liceum!

    Do zobaczenia ?