• Szczeliny istnienia

    Z bloków (Atlas: Doppelganger) wyruszamy w Szczeliny istnienia. Jest to dzieł(k)o filozoficzne sprzed niespełna 30 lat, przez niektóre głosy uznawane za szczególnie istotne dla polskiej filozofii, a nawet jedno z najważniejszych. Na najbliższym spotkaniu chcemy się przekonać, czy rzeczywiście warto sięgnąć do Szczelin Tym razem na zachętę umieszczam krótki fragment:)

    Są różne style magazynowani brudnych naczyń. Bez wody: wówczas resztki jedzenia zasychają i trudno je odskrobać. Albo na mokro. Nie można zalać każdego naczynia oddzielnie, bo nie pomieściłyby się w zlewie, dlatego trzeba ścierpieć filiżanki zatopione ze sztućcami i talerzami w brytfannie po tłustym gulaszu. Dobrze, jeśli resztki niedojedzonych potraw zostały wcześniej wyrzucone do kubła i nie pływają w wodzie. (J. Brach-Czaina, Szczeliny istnienia, s. 76, Warszawa 2018.)

    W imieniu klubowiczów,

    IH

    (DKL, dzisiaj, 16:00)