• A gdybym był rolnikiem?

    Dziś rusza kolejny projekt przedmiotowy, tym razem z geografii.

    Znamy rolników, co szukają żony, znamy wiele stereotypów o pracy w rolnictwie, często nam wydaję się, że to nic skomplikowanego, ot trochę fizycznej pracy. By złamać stereotypy, by spojrzeć na ten dział gospodarki z zupełnie innej strony, by dostrzec w rolnictwie ciekawe zależności i wyzwania nasi uczniowie będą musieli wcielić się w roli gospodarza, który staje przed ważną decyzją.

    Na czym oprzeć swoje gospodarstwo?  czy pójść w uprawę roślin, czy bardziej w hodowlę? czego potrzebuję, by z powodzeniem prowadzić swoje gospodarstwo ? jaką wybrać lokalizację? czy coś stanowi dla mnie zagrożenie? jak się przed nim chronić?

    Na te i na wiele innych pytań odpowiedź musi każdy znaleźć sam. 

    sdr