• Montessori

    Nie mogliście się doczekać na kolejne słowo? ?Oto i ono! MONTESSORI – to chyba wydaje się oczywiste i mało odkrywcze. Czy na pewno?Wcześniej prezentowane słowa w dużej mierze opisywały sens i ideę edukacji montessori.W samym tym jednak słowie jest jakaś magia, wieloznaczność, różnorodność.Ale pokażmy kilka konkretów. Na etapie liceum uczniowie nie są łączeni różnymi rocznikami tak jak w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Nie oznacza to, że nie mogą wspólnie się uczyć, czy wspierać. Ba, mogą nawet w mieszanych grupach prowadzić niektóre projekty.Nauka języków obcych jest prowadzona w małych grupach, a uczniowie dobierani są pod kątem znajomości danego języka, również z różnych klas. Nasi uczniowie mogą też inspirować się wzajemnie podczas korzystania z pracowni artystycznej. Można z niej korzystać w wyznaczone dni w dowolnym momencie, kiedy jest oczywiście otwarta ? Można na taką aktywność wykorzystać czas swojej pracy własnej. Montessori wyraża też dla Naszych uczniów myśl: nie muszę ale chcę. Jestem w środowisku, gdzie mogę się rozwijać tam, gdzie czuje taką potrzebę. Wiem, że są obok ludzie (nauczyciele, uczniowie) na których mogę polegać. Nasze indywidualne podchodzenie do każdego z uczniów wzmacniamy dodatkowo poprzez Tutoring, który funkcjonuje w naszej szkole od samego początku. Uczniowie mają wśród nauczycieli wybraną przez siebie osobę, która w ciągu roku stara się ich wspierać oraz inspirować. Spotkania odbywają się co miesiąc, ale zdarzają się wyjątki od tej reguły. To czas, kiedy na prawdę można pomówić o wszystkim, gdyż spotkania te są objęte zasadą poufności. Czy podoba Ci się taka szkoła? Jeszcze się wahasz? Zajrzyj na nasze Dni Otwarte! Załączone zdjęcia prezentują niesamowite możliwości naszych uczniów i efekt ich odwiedzin w naszej pracowni ?