• Wybór

    Witajcie w Nowym Roku! Przed każdym z nas nowe wyzwania i decyzje do podjęcia. Jeśli jedną z decyzji będzie wybór nowej szkoły to mamy nadzieję, że zbliżające się dni otwarte Naszego liceum pomogą w jej podjęciu. Dziś kolejne słowo, które naszym uczniom kojarzy się z Naszą szkołą.

    WYBÓR – to kolejne słowo klucz, które łączy się z poprzednimi. Bez wolności nie ma wyboru, a bez wyboru odpowiedzialności, którą chcemy na siebie wziąć.Wybór to również słowo, które kojarzy się nam z Naszymi patronami, czyli Sprawiedliwymi Wśród Narodów Świata. Nie da się porównać oczywiście ich wyborów, które rozgrywały się na granicy życia i śmierci z decyzjami, które musimy podejmować w obecnych czasach. Ich wybory, które podejmowali w chwilach największej próby są przykładem miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Są przykładem, że każdy z Nas zawsze ma jakiś wybór.Wybór w naszej szkole to coś naturalnego, wybieramy czas i miejsce nauki, wybieramy to czego chcemy się w danym momencie uczyć. Nasi uczniowie mają możliwość wybrać dla siebie dowolne rozszerzenia, takie które ich na prawdę interesują. Ba, nawet sprawdziany, które czasem się pojawiają w naszej szkole uczniowie mogą napisać w wybranym przez siebie czasie. Oczywiście wyborów na co dzień jest więcej, od tych na jakie dodatkowe zajęcia chcę chodzić po wybór aktywności, dzięki której powtórzę i nauczę się danego zagadnienia.

    Każdy z obecnych 8-klasistów również ma wybór, do której szkoły pójdzie, gdzie będzie najlepsze miejsce dla Niego do rozwinięcia skrzydeł. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli tym miejscem okaże się nasze Liceum.

    Zapraszamy!