• Odpowiedzialność

    ODPOWIEDZIALNOŚĆ – dlaczego takie słowo kojarzy się ze szkołą naszym uczniom?

    System nauki pozornie jest łatwy i przyjemny, można się prześlizgnąć jak to mógłby ktoś powiedzieć.Ale to tylko pozory. Brak ocen, wolność wyboru, brak stresujących sprawdzianów itd. to przestrzeń, która ma sprzyjać samodyscyplinie. To oddanie pałeczki naszym uczniom, by uzmysłowić im, że edukacja jest im potrzebna i to oni powinni o nią zabiegać. Każdy z uczniów powinien odkryć swoją drogę, zainteresowania, cel do którego chce dążyć, a my jesteśmy tylko po to, by w tej drodze go wesprzeć i dać mu tylko to, czego na prawdę potrzebuje.

    Nasi uczniowie uczą się odpowiedzialności za własne wybory, za swoją skuteczność w zdobywaniu wiedzy. Staramy się również pokazywać naszym podopiecznym jak ważne jest również bycie odpowiedzialnym w społecznościach w których funkcjonujemy, szkole, domu, mieście…Koniec roku to moment w którym wielu z nas robi sobie pewnego rodzaju rachunek sumienia z całego roku. W pewnym sensie jest to pytanie o Naszą odpowiedzialność. Czy daliśmy z siebie tyle ile mogliśmy? Czy nie unikaliśmy konsekwencji swoich wyborów? Pytań z pewnością może być setki.

    Życzymy wszystkim, by bez znaczenia jakie pytania sobie zadamy padała zawsze ta sama pozytywna odpowiedź!Szczęśliwego Nowego Roku!

    Ps. Zdjęcia z naszego wyjazdu do Wspólnota Burego Misia bo więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu ?