• Wolność

  Święta, święta i już za 20 minut – po świętach ?.Mamy nadzieję, że dla wszystkich był to mimo pandemii dobry czas.Już od dziś zaczynamy kolejne odliczanie…Nie, nie chodzi o nowy rok, ale o zbliżające się coraz większymi krokami Dni Otwarte Naszego Liceum.Postaramy się przez najbliższy czas przedstawić Naszą szkołę i zachęcić wszystkich poszukujących do bliższego spotkania z Nami podczas Dni Otwartych.Nasza narracja będzie oparta o słowa, które Naszym uczniom kojarzą się z Naszym LO. Zapraszamy do śledzenia Naszej strony i naszego profilu na Fb!

  WOLNOŚĆ – pierwsze ze słów, ale jak bardzo kluczowe. W przestrzeni naszej szkoły bardzo szeroko rozumiane, mające wiele wymiarów.
  Każdy z Naszych uczniów to osobna historia, historia autonomiczna. Naszą rolą jest wspierać uczniów w tworzeniu swojej historii, podążaniem za nią, szanując ich decyzje, kierunki rozwoju. Pokazujemy możliwości, wspieramy, inspirujemy, ale decyzje każdy podejmuje sam i na te decyzje jesteśmy otwarci.
  Gdzie ta wolność konkretnie jest?
  Nasi uczniowie sami decydują czego i kiedy się uczą (praca własna)
  Każdy z uczniów to Nasz indywidualny skarb, więc każdy z nich ma Wolność, by podążając swoją drogą skupić się na przedmiotach w których chce się rozwijać.
  Jako szkoła katolicka bardzo mocno akcentujemy wartości, które swymi korzeniami sięgają Biblii. Żyjemy nimi na co dzień, pokazujemy je w naszej codzienności.