• Prometeusz 2.0 – sen o nieśmiertelności

    Czy współczesna nauka i medycyna może dzisiaj zaoferować ludzkości spełnienie największego i najstarszego pragnienia jakim jest nieśmiertelność? Albo przynajmniej odsunąć jeden z największych lęków, które od zawsze prześladujących człowieka – lęk przed śmiercią?
    W czasie wykładu chciałbym pokrótce zarysować biologiczne, medyczne i filozoficzne aspekty nieśmiertelności. Spróbuję pokazać nową perspektywę ewolucji, której zapowiedzią będzie powstanie nowego gatunku człowieka oraz zarysować cele i wyzwania współczesnej medycyny i etyki.
    Jakub Stanek – Absolwent biotechnologii medycznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach i słuchacz filozofii na UP JPII, aktualnie nauczyciel biologii. Zafascynowany aktualnymi postępami w dziedzinie biologii molekularnej i genetyki. Uwielbia muzea, w wolnym czasie składa origami i chodzi na spacery ze swoim psem.
    Rozpoczynamy jutro o 8:00. Wykład jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów Liceum!
    Do zobaczenia!