• Gala konkursu “Solidarna Szkoła 2020”

  Zapraszamy do śledzenia Gali konkurs “Solidarna Szkoła 2020”, która odbędzie się online na stronie Fundacji Świętego Mikołaja ( www.mikolaj.org.pl ) dzisiaj, 8 grudnia o godzinie 12:00.
  Gala konkursu odbywa się co roku na żywo. W tym roku ze względu na pandemię, wydarzenie odbędzie się w Internecie, dzięki czemu do udziału możemy zaprosić wszystkie szkoły, które działają w programie Stypendia św. Mikołaja.
  Nagranie Gali wprost z Pałacu w Wilanowie.
  A w programie Gali: dedykowane przesłanie Pani Agaty Kornhauser-Dudy, Małżonki Prezydenta RP do Solidarnych Szkół, ogłoszenie wyników konkursu “Solidarna Szkoła 2020” oraz koncert muzyki dawnej w wykonaniu Kapeli Polonica.
  Gala objęta została honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.
  Wyjątkową atrakcją Gali w tym roku jest wzbogacenie jej o Niezwykłą Lekcję Historii. W ramach wydarzenia odbędzie się koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Kapela Polonica. Uczniowie zwycięskich szkół wezmą też udział w dedykowanych warsztatach o kulturze i tradycji XVII wieku.
  Niezwykła Lekcja Historii może się odbyć dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury.