• Spotkanie z przewodnikiem po Krakowie

    W zeszły czwartek (15.10) po zajęciach poszliśmy na spotkanie z panem Seweryn Osowski (https://www.krakowtourguide.pl/), przewodnikiem po Krakowie. Spotkaliśmy się przy Starej Synagodze na ulicy Szerokiej. Tam przewodnik opowiedział o historii Żydów w Krakowie, Kazimierzu i dawnym biegu Wisły.
    Następnie ruszyliśmy w trasę po Kazimierzu. Drugim punktem naszego wyjścia była Synagoga Wysoka, jedynej, w której miejsce modlitwy było na piętrze. Później jeszcze obejrzeliśmy Synagogę Izaaka, cmentarz żydowski, pomnik Jana Karskiego i kamień poświęcony pomordowanym za okupacji hitlerowskiej Żydom.
    Na koniec usiedliśmy w restauracji, gdzie mogliśmy wypić coś ciepłego, a pan Seweryn opowiedział nam o swojej pracy, odpowiadając na wszelkie nasze pytania.
    Jaromir Kolano (klasa II d)