• Wizyta w Krakowskim Parku Technologicznym

    Wczoraj pierwsza wybrała się do Krakowskiego  Parku Technologicznego, instytucji zarządzającej krakowską specjalną strefą ekonomiczną.
    Naszym gospodarzem był Pan Wojciech Przybylski, socjolog oraz prezes zarządu KPT, który poprzednio dzielił się swoimi przemyśleniami podczas wykładu piątkowego. Pan Wojciech wprowadził nas do fascynującego świata KPT – spółki, która oprócz zarządzaniem specjalną strefą ekonomiczną oferuje również usługi dla start-upów i innych firm. Wśród ich klientów znajdują się niektóre z najbardziej znanych Polskich firm, między innymi Comarch i CD projekt Red. Ciekawostką podczas wizyty była też elektryczna droga mleczna na suficie utworzona z żarówek.
    Mocno zachęcam do tego, by dowiedzieć się więcej o tej instytucji oraz do zwiedzania samego budynku – moim zdaniem należy do ciekawszych budowli w Krakowie.
    Ignacy Demkowicz, klasa I