• Hevre – wyjście klasy I i IID

    Dzisiaj klasą 1 i 2d wybraliśmy się do Hevre – klimatycznego klubu na Kazimierzu.

    Na miejscu powitała nas p. Iza Chyłek – animatorka tego miejsca. Pani Iza opowiedziała nam historię tego, jak znalazła się na tym stanowisku i jakie trudności musiała pokonać, aby robić to, co kocha. Zostaliśmy wtajemniczeni w szczegóły eventów przez nią organizowanych, takich jak Kiermash. Pani Iza uświadomiła nam, że za każdym wydarzeniem kryje się sztab pomocników, którzy
    wykonują „niewidzialną pracę”. Animatorka opowiedziała nam również o blaskach i cieniach budynku, w którym mieści się Hevre, o tym jak gościnne jest to miejsce dla przeróżnych inicjatyw, i jak czasem trzeba odmówić i nie urazić. Choć odmawia rzadko. Tylko wtedy, gdy uważa, że powaga dawnego miejsca modlitwy tutejszej gminy żydowskiej mogłaby być zagrożona.

    Zapraszamy do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca, które zapamiętamy na długo.

    Katarzyna Dorycka, klasa II d