• Inspirator: Dominika Jakubowska – Jeździectwo i Monty Roberts

    Zastanawialiście się kiedyś, jak porozumiewają się między sobą konie? W jaki sposób sygnalizują, że lepiej się do nich nie zbliżać, a kiedy pokazują, że są przyjaźnie do siebie nastawione? Czy ludzie, jako zupełnie inny gatunek, mogą posługiwać się tym samym językiem, a co więcej, wykorzystać go w treningu przyszłych wierzchowców?

    Dzisiaj Dominika z klasy III naszego Liceum w czasie inspiratora opowie historię człowieka, który zrewolucjonizował świat jeździectwa i wprowadził zupełnie nowe metody pracy z końmi, oparte na wzajemnym zrozumieniu, zaufaniu i szacunku. Monty Roberts to legendarny zaklinacz koni, trener wielu koni wyścigowych klasy mistrzowskiej, wygrywających najsłynniejsze gonitwy na świecie, 11-krotny zwycięzca mistrzostw świata. Pomimo wielu przeszkód, jako pierwszy spróbował rzeczywiście odczytać sygnały, które wysyłają nam konie i zastosował je w szkoleniu.

    Zaczynamy o 8:00 w kawiarence!

    Do zobaczenia!