• Klasa 1B: Chatham Financial

    Klasa Ib odwiedziła dziś Chatham Financial, firmę która zajmuję się optymalizowaniem ryzyka finansowego, swoich klientów, na rynkach walut. Dowiedzieliśmy się, że w Europie znajdują się jedynie dwie placówki tej firmy – w Londynie oraz w Krakowie! Przyjmujący nas, w sposób przystępny przedstawili swoje obowiązki oraz zaprosili do zabawy, gdzie za pomocą odgrywanych scenek prezentowali nam sytuacje problemowe z którymi spotykają się w pracy na co dzień. Naszym zadaniem było podjęcie decyzji jak postąpilibyśmy w danej sytuacji. Zastanawianie się nad dylematem o znaczeniu moralnym dało nam dużo do myślenia. Na koniec dowiedzieliśmy się jakie decyzje, w danej sytuacji, podjęła firma. Ponieważ każda z tych scenek była inspirowana faktycznymi wydarzeniami przyswoiliśmy kawałek praktycznej wiedzy. Zabawa ta miała nam pokazać, że priorytetem w podejmowaniu decyzji dla firmy są jej ustalone wartości. Zostaliśmy również oprowadzeni po biurach gdzie mogliśmy zobaczyć pracowników skupionych na swojej pracy.
    (tekst Kornelia de Tournelle)