• Klasa 2: Solar Boat

    Baśka to łódź solarna, która cztery lata temu połączyła wielu studentów AGH. Cel był jeden: zbudowanie doskonałej łodzi napędzanej tylko energią słoneczną, która będzie wygrywała międzynarodowe zawody. Obecnie Baśka zdobywa prestiżowe nagrody w zawodach, m.in. zespół AGH Solar Boat zajął trzecie miejsce w Monako. Ale to jeszcze nie koniec, bo w tej chwili ponad 40 osób pracuje nad jej ulepszeniem.
    Osobiście mogliśmy się przekonać jak wyglądają prace nad łodzią. Członkowie projektu oprowadzili nas po swoim warsztacie i opowiedzieli o jego tajnikach.
    Pasja z jaką studenci opowiadali o tym co robią w projekcie, kreatywność oraz ich motywacje są niezwykłe. Pokazują, że studia to nie tylko przesiadywanie na wykładach. Czasem tylko trzeba znaleźć pomysł na taką Baśkę…
    Wielkie dzięki za zaproszenie!
    AGH Solar Boat Team