• Klasa 3: Wytwórnia

    Zanim wyruszymy w świat kilka migawek z czwartkowego wyjścia klasy III LO do Wytwórnia na Zabłociu.

    Wytwórnia to miejsce, które twórczym, kreatywnym osobom oferuje przeróżnego rodzaju sprzęt, dzięki któremu mogą realizować swoje pasje. Znajdziemy tam różnego rodzaju maszyny i narzędzia takie jak chociażby wyrzynarki laserowe, piec do wypalania ceramiki, sprzęt do sitodruku. Na miejscu spotkaliśmy dwóch oryginalnych twórców, którzy chętnie przedstawili nam swoja działalność oraz charakter tego miejsca. Dzięki nim dowiedzieliśmy się jak powstaje instrument o nazwie hang czy podłoga interaktywna.
    Należy jednak zauważyć, że wszystkich twórców pracujących w wytwórni, niezależnie od tego co robią, łączy jedno – radość ze współtworzenia tego miejsca.

    Autor zdjęć: Tomasz Czarny