• Warsztaty Artystyczne

  Wyjątkowa atmosfera towarzyszyła artystycznym warsztatom w pracowni rzeźbiarskiej na Podhalu. Wielość pomysłów; form, kształtów, kolorów. Mogliśmy namacalnie doświadczyć pracy w glinie, drewnie oraz gipsie. Poznawaliśmy bogactwo języka malarstwa i rzeźby. Zobaczyliśmy możliwości każdego z materiałów. Trzymaliśmy w dłoniach dłuta, młotki, tarniki, pilniki, szpatułki, pędzle duże i małe; wierciliśmy, piłowaliśmy, szlifując i polerując.

  Po co to wszystko… po to aby opowiedzieć jakąś historie, stworzyć coś dla siebie dla innych, aby język sztuki był dla nas bardziej zrozumiały, bliski, aby zobaczyć i odkryć nasze zdolności i predyspozycje. Odkrywaliśmy naszą wrażliwość, ubogacając się nawzajem ponieważ każdy
  pracował inaczej, każdy widział trud i zmagania kolegi i
  koleżanki. Dzieliliśmy się naszymi spostrzeżeniami i zachwytami, mieliśmy mnóstwo pytań na które koniecznie szukaliśmy odpowiedzi.

  Piękny czas spędzony z ludźmi i ze sztuką.

  (zdjęcia: Nikodem Achtel)