• Skąd biorą się książki w księgarni?

  Zastanawialiście się czasem, skąd biorą się książki w księgarni?

  Postanowiliśmy to sprawdzić podczas jednego z naszych czwartkowych wyjść. W siedzibie Wydawnictwo WAM przywitał nas redaktor naczelny ks. Jacek Siepsiak SJ.
  Opowiedział nam w telegraficznym skrócie historię tego najstarszego katolickiego wydawnictwa w Polsce, sięgającą drugiej połowy XIX wieku. Od tamtych lat zmieniło się wiele, stąd też zmienił się również sposób i wachlarz działań, by wydawnictwo mogło się rozwijać i docierać do współczesnego czytelnika. Portal Deon.pl z pewnością jest takim nowym medium, dzięki któremu różnego rodzaju treści mogą trafić do szerszej grupy czytelników.

  Podczas krótkiego warsztatowego spotkania z pracownikami działu marketingu mogliśmy spróbować swoich sił w planowaniu promocji i reklamy pewnej nowości wydawniczej. Wielość pytań jakie należy sobie zadać, by zaplanować promocje książki jest naprawdę imponująca. Zanim jednak padną te pytania, musi paść to pierwsze, kluczowe: skąd będziemy mieć książkę? Obecnie większość książek pisanych jest na zamówienie wydawnictwa lub zakupuje się licencje na polskie przekłady zagranicznych autorów.

  Z pewnością praca w wydawnictwie wymaga otwartego i kreatywnego umysłu oraz dobrej organizacji pracy.

  Dziękujemy serdecznie za gościnę!