• Furaha!

  Co to jest szczęście?

  To wakacje w tropikach? dobry samochód? modne ubranie? grupa przyjaciół? Pewnie dla każdego z nas ma inną definicję.

  Dla wielu kenijczyków szczęście to FURAHA ( suahili), lecz nie chodzi tu o samo przetłumaczenie słowa. W Kenijskim Meru mieści się Centrum FURAHA prowadzone przez Help Furaha pomagające dzieciom dotkniętym porażeniem mózgowym czy autyzmem. Fundacja założona przez naszego gościa Marek Krakus walczy nie tylko z objawami choroby, ale również ze społecznym odrzuceniem chorych dzieci. W Afryce wciąż różne choroby traktuje się jak klątwy czy kary spadające na rodzinę. Dzięki fundacji rodzice przełamują również swój strach i wstyd związany z posiadaniem chorego dziecka.Fundacja uczy rodziców jak mogą opiekować się swoimi pociechami, by wspomagać ich rozwój. Prowadzi rehabilitacje oraz wspiera materialnie najbardziej potrzebujących.

  Czym zatem jest szczęście?
  To bycie zdrowym? To świadomość, że komuś na nas zależy? Uśmiech dziecka? Miłość? …

  Dziękujemy Panu Markowi za spotkanie, mamy nadzieję, że to piękne dzieło nie będzie już niedługo potrzebne, a jego miejsce wypełni SZCZĘŚCIE.