• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  Zaczęły się tak, jak cały Wielki Post – mszą poranną z mądrym słowem ojca Damiana. Potem kilkugodzinna przerwa na lekcje i pracę własną, obiad i wyjazd. Tylko Ci którzy chcą.

  Podróż krótka. Kilkadziesiąt minut dzieli nas od siedziby wspólnoty En Christo w Lanckoronie. Co prawda autokar nie dojechał na miejsce, ale kilometrowy spacer tylko dla nielicznych okazał się pierwszym wyzwaniem.

  Rozparcelowanie w pokojach i pierwsza konferencja, o jedności. Spotkanie w grupach. Niektóre skończyły szybko, innym nawet godziny byłoby mało, by powiedzieć sobie, co buduje, a co przeszkadza budować jedność. Kolacja i film. Po burzliwych wyborach: „Przełęcz ocalonych”. Krótka rozmowa na koniec pierwszego dnia. Noc spokojna, a dla niektórych również bardzo przewiewna, bo poza czterema ścianami gościnnego ośrodka.

  W czwartek od rana konferencje: o zbawieniu i o pracy nad sobą. Znów spotkanie w grupach, a potem długa przerwa z przerwą na obiad. O 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spotkanie z fragmentem ze Starego Testamentu o wyborze, który Bóg stawia przed nami, wyborze między życiem a śmiercią, błogosławieństwem a przekleństwem. Wspólne dzielenie wrażeniami i rozważaniami. Kolacja tym razem przy ognisku: kiełbaski, sałatki, herbata, chleb… na okrasę rozmowy, rozmowy, rozmowy… i niespodzianka, przynajmniej dla niektórych: dobry przyjaciel, ojciec Łukasz Pecyna przyjechał, by wraz z ojcem Konradem Małysem koncelebrować mszę, a następnie poprowadzić długie uwielbienie.

  W piątek po śniadaniu msza, wcześniej, niż planowano, bo trzeba było pożegnać o. Konrada, który wpadł do nas na dwa dni w drodze do Tyńca i dłużej już służyć nam nie mógł. Jeszcze jedna konferencja o wierze i ruszyliśmy na Drogę Krzyżową. Przez zamek w Lanckoronie, piękny rynek z powrotem do ośrodka.

  Godzina świadectw przekonała nas, że spotkanie z Bogiem i człowiekiem jak zwykle – na bogato!

  Trochę dłuższy (piątkowe korki) powrót pod szkołę. Wracamy inni. Nieco inni.

  Zdjęcia na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/pg/LiceumMontessori/photos/?tab=album&album_id=624825541296567&__xts__%5B0%5D=68.ARDUm1mGgQ8JZACTNtLUXDgDx69IIRKCodbms9A5uNBBaiufKtyrE59RyE8YXC9YRnCwMHh3bBzm07E5oGo7wC60wM7Lhr-bGWFpvyB9LMi8MeN_8XO-lZC2rdxIElO0EFH1vToGg5UeLyYXV8-CBMO54h7nld_Tha8pptva9vp3dfnCJ0qQQ0Xlan31P4y70Gwg1ITWy9WSh4Gs3zB9gynpKLByzYV8fQST-ZDqdUrNAPkoLkL0T9E1nGp3uUVt2BN5KGmQrjiPGlnqWPnIvVpPopvJp4PiSmu2Md_Dv7S99bbsDSuhnYKqI-OnPM39E6ceM7IGG4H-RsV57L89-zgaKDVUek2bMRIdF6b1jN66ODHfKS_rfYk8qsO-2CVWDztbPlXSlRuEdurBUoslXHfethwwMO9azn9g9bwCIqZgYp0H32NOsuHsjBBkaRCj3iIHR_fNdIJMZfh3n-jhfd_WzQ363xRTOzVf-9MwuMQdDwDgXrM9TgPGFwkDw8uWVvM5Qvk2IWRVOr-cDAHLxb-9lu0V7O6IU2768NQ&__tn__=-UC-R