• Finał projektów

    Trzy projekty: klasowy, grupowy i indywidualny są podstawą pracy projektowej naszej Szkoły. Po raz trzeci finał projektu grupowego miał miejsce na białej szkole. Z jednej strony rzecz dość ryzykowna: nie wszyscy dojechali, brak wystarczająco dużej sali, problemy techniczne mniej lub bardziej zależne od nas. Z drugiej – kapitalna atmosfera górskich schronisk, a w tym roku szczególnie okoliczności przyrody współgrały z tematem projektu. Góry to jedno z tych miejsc, w którym człowiek pełną piersią wchłania… ślebodę, czyli jedno z najpiękniejszych podhalańskich słów, tłumaczonych na „nasze” jako WOLNOŚĆ.

    Finał projektu rozpoczął się w zasadzie już we wtorkowe przedpołudnie, kiedy to dwie grupy przeprowadziły grę terenową, której zwieńczeniem były trudne decyzje, podejmowane w mniejszej lub większej swobodzie, ale również podczas wykonywania zadań uczestnicy mogli dokonywać wyborów. A wszak o to właśnie chodzi w wolności.

    Jednak głównym czasem prezentacji było czwartkowe popołudnie. W dwóch schroniskach po kilka grup w każdym nasi uczniowie prezentowali to, co o wolności przygotowywali przez ostatnie kilka tygodni. Było bardzo ciekawie, ale oczekujemy jeszcze na dogodny czas, by mogli się zaprezentować ci, którzy na białą szkołę nie dotarli lub nie zdążyli wystąpić podczas zimowego wyjazdu.