• “Mimo Wszystko”

  Czasem wchodzisz do zwyczajnego budynku i już wiesz, że znalazłeś się w miejscu niezwykłym. Pasji nie da się ukryć. Tak było tego śnieżnego czwartkowego dnia, kiedy wybraliśmy się na obrzeża Krakowa do siedziby Fundacji Anny Dymnej “Mimo Wszystko”. I chociaż mróz i śnieg nie sprzyjały naszym nastrojom, to znaleźliśmy się w miejscu tak słonecznym, z którego biło dobro, że jakaś pogoda zagościła między nami.

  Wysłuchaliśmy opowieści o działaniach jakie podejmuje Fundacja, o Dolinie Słońca, która jest na wzgórzu, o tym co można zrobić dzięki darowiźnie z 1% podatku, historii o dorosłych osobach niepełnosprawnych, którzy są pod opieką Fundacji a dzięki pomocy jaką otrzymują często przełamują stereotypy o sobie i o swojej grupie.

  Były chwile radości i wzruszeń. Były refleksje na temat tego czym może być K2. Dla niektórych to kopiec Kościuszki w Krakowie, który podopieczni i przyjaciele Fundacji zdobyli po raz pierwszy w 2012 roku pokazując, że mimo wszystko warto.

  Jeśli kiedyś w taki śnieżny dzień nie będzie Wam się chciało wyjść z domu żeby zrobić coś dobrego, to warto przypomnieć sobie o Fundacji a może nawet przeczytać wiersz Kenta M. Keitha “Mimo wszystko”, który zaczyna się od słów:

  Ludzie są nierozumni, nielogiczni i samolubni
  Kochaj ich, mimo wszystko

  (tekst: Kinga Grzanka)