• Filmowanie DIY

    Już w najbliższą sobotę odbędą się warsztaty filmowe pod hasłem “Filmowanie DIY“.

    Poprowadzi je dla nas Paweł Soja – reżyser samouk, urodzony w Krakowie w 1992 r. Autor kilku filmów krótkometrażowych (nagradzanych m. in. na festiwalu OffCamera, konkursie PepsiFilms Kathmandu), teledysków, reklam telewizyjnych i internetowych. Współtworzył filmy dokumentalne, videoarty i instalacje multimedialne.

    Dowiemy się jak osiągnąć dobry efekt mając bardzo ograniczone środki. Poznamy niekonwencjonalne sposoby prowadzenia kamery, oświetlenia, efektów. Usłyszymy jak zastąpić profesjonalny sprzęt filmowy powszechnie dostępnymi przedmiotami, które możemy znaleźć w domu, pożyczyć od rodziny, lub kupić za bardzo nieduże pieniądze. Dodatkowo trochę informacji o języku filmu – plany filmowe, ruchy kamery, i po co to wszystko się stosuje. Potem, za pomocą dostępnych narzędzi i lokacji w szkole, zrealizujemy wspólnie scenę.