• Pracownia artystyczna Onamato Art Apartments

    Dzisiaj z uczniami II klasy liceum, odwiedziliśmy galerię i pracownię artystyczną Onamato Art Apartments, znajdującą się w średniowiecznej kamienicy na ulicy Brackiej. Mieliśmy przyjemność poczuć artystyczny klimat mieszkania wypełnionego płótnami malarstwa olejnego i niewielkich rozmiarów kartonami poezyjnej akwareli. W galerii zobaczyliśmy również pomieszczenie będące rekonstrukcją pokoju van Gogha co pozwoliło na chwilę przenieść się oczami wyobraźni, do czasów artysty. W pracowni uczniowie zapoznali się z tradycyjnymi technikami grafiki: akwatintą i akwafortą. Mogli zobaczyć blachy wyżłobione techniką suchej igły, a także ich odbitki, jak i odbitki blach trawionych kwasem. Nie mało emocji wzbudziły także praca dyplomowa i rysunki studyjne Aleksandry Dyras – szefowej miejsca i artystki, dzięki której mogliśmy zaczerpnąć na chwilę woni świata sztuki.