• Odkrywając FabLab

Pod koniec października nasi licealiści odwiedzili FabLab Kraków, miejsce dla ludzi kreatywnych, pełnych pasji, którzy kochają tworzyć. A tworzyć można tu na wiele sposobów: cyfrowo, laserowo, czy na maszynie do szycia. Fablab sprzyja pracy, ponieważ to nie tylko budynek, sprzęty i materiały, ale przede wszystkim ludzie i społeczność, którą tworzą. Każdy realizuje swoje pomysły, ale wszyscy mogą liczyć na swoją pomoc, bo liczy się radość tworzenia.

Pani Monika Wojton, opowiedziała nam nie tylko o tym co dzieje się w samym Fablabie, ale również o projekcie charytatywnym w który jest zaangażowana wraz z całą społecznością. Fundacja Asbiro współpracuje z Mr Size – Joshua to krawiec mieszkający w jednej z najbiedniejszych dzielnic Lusaki. Owocem współpracy są torby wsparcia, że sprzedaży których finansowany jest transport książek do miejscowej szkolnej biblioteki. Nasi uczniowie mieli okazję choć odrobinę włączyć się w to dzieło.

Dziękujemy Pani Monice i całej społeczności Fablab za zaproszenie oraz miło i kreatywnie spędzony czas!