• Lekcje czytania z Tygodnikiem Powszechnym

    Lekcje czytania z Tygodnikiem Powszechnym za nami. Temat, który wybrali uczniowie niełatwy, ale też pociągający swoją tajemnicą, wciąż niezbadanych obszarów. Jak wytłumaczyć świadomość? Jak dotrzeć do sedna?

    Próbę wyjaśnienia zagadnienia podjął amerykański filozof Dan Dennett, autor książki pt. “Świadomość”, której fragmenty stały się podstawą do dyskusji prowadzonej przez pana Łukasza Lamża . Razem z panem Łukaszem zastanawialiśmy się po czym można poznać świadomość, co wspólnego ma z nią poezja. Do tego momentu wydawało się, że za chwilę poznamy tajemnicę świadomości. Tymczasem kolejne pytanie ukazało nam w pełni jej tajemnicę, bo nadal niewiadomą pozostaje pytanie o to, gdzie pojawia się przeżycie.
    Na koniec jeszcze jedno pytanie: czy warto odkryć tajemnice świadomości? Z nim Was pozostawiam i zachęcam do przeczytania książki, własnych poszukiwań i dyskusji.