• Socrates Cafe

    Dlaczego istnieją zakazy w idealnym świecie? To temat, który wybraliśmy do dyskusji podczas czwartkowego wyjścia w zeszłym tygodniu. Tym razem celem naszego wyjścia nie było miejsce, a metoda dyskutowania.
    W samej Ambasada Krakowian już byliśmy, ale teraz mieliśmy okazję przekonać się jak można wykorzystać jej przestrzeń. Rozsiedliśmy się na poduchach i zostaliśmy zaproszeni do dyskusji przez Piotr Więckowski, który prowadzi otwarte spotkania dyskusyjne “Socrates cafe”. Takie spotkania odbywają się w niewielu miejscach w Polsce, wśród nich jest krakowska Kawiarnia Literacka. Metoda jest prosta i pozwala na zaangażowanie wszystkich uczestników. Każdy może zgłosić temat do dyskusji, spośród zgłoszonych propozycji wspólnie, w drodze głosowania wybierany jest jeden temat i rozpoczyna się dyskusja, nad której przebiegiem czuwa moderator. Nasz temat, dość filozoficzny, bo musieliśmy się zastanowić czy żyjemy w idealnym świecie i czym jest ta idealność, sprawił że zrodziło się wiele pytań, na które być może poszukamy odpowiedzi w następnej dyskusji.