• Spotkanie z IT Mentorem Konradem Gadziną

    „Zabawy! Rywalizacji! Interakcji! Pieniędzy!…” między innymi takie padły odpowiedzi. Na jakie pytanie?

    – Czego szukacie w grach?

    Zadał je na początku czwartkowych porannych zajęć nasz gość, pan Konrad Gadzina. A następnie powoli, krok po kroku wprowadził nas w świat, w którym mogliśmy wymyślić swoją grę. Ścieżka do celu była niełatwa, prowadziła przez nasze słabości, rzeczywistość, w której te słabości stają się zaletami, aż do prototypu gry planszowej. W ruch wirowo-nieokreślony poszły nożyczki, mazaki, kleje, korki, nici, kartony…

    Na większość tematów naszych gier spuścimy zasłonę milczenia. Powiedzmy, że chroniąc prawo autorskie twórców (tej wersji będziemy się trzymać). Natomiast podzielimy się innym odkryciem: jak uspokajająco może działać dźwięk wietnamskiej drumli!

    (tekst: Kamil Cyganik)