• Wykład p. Piotra Szeligi

    Dziś naszym gościem był Pan Piotr Szeliga, który jest jednym ze współtwórców GPW / Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie / Warsaw Stock Exchange. Dzięki jego barwnej i pełnej pasji opowieści mogliśmy na chwilę przenieść się do początku lat 90′, czyli do czasu kiedy narodziła się idea stworzenia tego typu instytucji finansowej. W ciągu niespełna roku, kosztem ogromnego wkładu pracy, udało się stworzyć niesamowicie prężną i profesjonalnie zorganizowaną instytucję.
    Giełda przez lata swojej działalności potrafi utrzymywać wysokie standardy w swoim funkcjonowaniu oraz co w obecnych czasach jest dość unikatowe – budzi powszechne zaufanie.
    Nasz gość porównał giełdę do spotkania, kupującego ze sprzedającym. Mimo zupełnie różnych celów tych dwóch stron cały proces odbywa się w dużym zaufaniu i to jest właśnie magią giełdowej rzeczywistości.