• Wizyta p. Andrzeja Horyzy

    Dziś odwiedził Nas specjalny gość prosto z zaprzyjaźnionego wrocławskiego ALA Autorskie Licea Artystyczne i Akademickie p. Andrzej Horyza.
    Jedną z pasji naszego gościa jest film, a w szczególności jego formy przekazu i konstrukcji. Dobry film to nie tylko to co oczywiste, ale przede wszystkim to, co należy wyczytać z pojedynczego kadru, dźwięku czy innej formy artystycznej. Na przykładzie krótkiego 16 minutowego filmu pokazał nam jak wiele szczegółów i ważnych treści ukrytych jest w bardzo prostych, a czasem wręcz nie zauważalnych dla niewprawionego oka kadrach. Z wielką pasją dzielił się
    z nami wiedzą i uruchamiał w nas drążenie obejrzanego wcześniej filmu. Odkrywając sposób w jaki autor przekazuje widzowi informacje możemy rozpoznać prawdziwy sens filmu. Przypomina to proces drążenia skały przez małą krople wody i daje naprawdę dużą frajdę oraz satysfakcje. Dziękujemy za nowe spojrzenie na sztukę filmową.