• Spotkanie z p. Lori Wallet

    Dziś naszym gościem była Pani Lori Wallett, która przybliżyła nam temat współczesnego niewolnictwa i handlu ludźmi. Wydawać by się mogło, że te hasła są już nieaktualne i nas nie dotyczą, przecież żyjemy w kraju, gdzie panuje pokój i wolność.
    Okazuje się jednak, że Polska w związku ze swym położeniem stanowi ważny punkt na mapie handlu ludźmi. Ocenia się, że obecnie na świecie 45 mln ludzi jest pozbawionych wolności, a każdej minuty jeden człowiek zostaje sprzedany innemu. Ludzkie życie często wyceniane jest na ok. 90 dolarów. Postęp technologii i globalizacja sprawiła, że handel ludźmi stał się łatwiejszy. Często nie trzeba wychodzić z domu, by znaleźć potencjalną ofiarę. Zachęceni wizją pracy i lepszego życia ludzie ulegają atrakcyjnym ofertą wierząc, że tak właśnie będzie. Pamiętajmy, że takie procedery dzieją się także w Polsce i mogą dotyczyć również nas. Bądźmy czujni na to, co dzieje się wokół nas, ponieważ swoją reakcją możemy uratować czyjeś życie.

    W Polsce tematem niewolnictwa zajmuje się m.in. Fundacja La Strada.