• Nasi nauczyciele w Akademeia High School w Warszawie

    Nauczyciel z pasją? Jak to zdefiniować, jaki powinien być, czym się charakteryzować?
    Pewnie wiele pytań moglibyśmy zadać i wszystkie miałyby swój sens i cel. Nauczyciele Naszego liceum lubią to co robią, lubią się rozwijać i szukać. Szukać nowych informacji, nowych sposobów pracy z uczniem itd. W miniony piątek część z naszego grona pedagogicznego wybrała się z wizytą do Warszawy, do jednego z tamtejszych liceów, by szukać inspiracji.
    Naszym celem była Akademeia High School, która funkcjonuje w brytyjskim systemie edukacji i na co dzień bardziej przypomina mały uniwersytet niż liceum. Nie jest to przypadkiem, ponieważ uczniowie tej szkoły są przygotowywani przez cały okres liceum do egzaminów na wyższe uczelnie w Wielkiej Brytanii czy USA. Swój cenny czas poświęcił nam jeden z dyrektorów szkoły Marcin Szala. Opowiedział nam o tym jak w szkole podchodzi się do edukacji, do pracy z młodzieżą, która w niedługiej perspektywie będzie stała przed trudnym wyborem swojej życiowej drogi. Kilka godzin spędzonych w industrialnych murach szkoły wywarło na nas duże wrażenie i poddało kilka ciekawych pomysłów. To jeszcze jeden argument za tym, że podróże kształcą i wspierają nas w szeroko pojętym rozwoju. Raz jeszcze dziękujemy za zaproszenie i gościnę.